Blog

Uppdaterad Startlista 2021-06-23

M/K Elit 5km

NamnFörening
Albina UlvegrenOCR Stockholm IF
André WittEnköping OCR
Andreas NordinMaus Athletic Club
Anna LarssonTHEOCRGYM IF
Annika EekCrossfactory OCR Lindome IF
Aron KindbomSok Träff
Carl LarkIF Friskis&Svettis Borås
Daniel TaubeTHE OCR GYM IF
Elias ErdtmanLinköping OCR
Emma FrickGripen OCR
Fredrick RegnellOCR Stockholm IF
Fredrik StenbeckÅkersberga SK
Jens EdbergTHE OCR GYM IF
Johan Sjölin-LagemyrEskilstuna Friidrott
Jonas LarssonFåle OCR
Kajsa SundqvistEskilstuna Friidrott
Kristofer MattssonThe ocr gym
Lina HalvarssonThe ocr gym if
Lina HögbergTHE OCR GYM
Linda WieseOCR Stockholm IF
Madeleine PaldanEskilstuna Friidrott
Maja WellnerTeam Kroppslabbet
Malin DahlbäckEskilstuna Friidrott
Malin JohanssonLinköping OCR
Marcus OlofssonSävedalens AIK
Martin BäckströmHälle IF
Martin Stjernlöf
Mathias Stjernlöf
Nicklas Svensson
Eskilstuna Friidrott
Eskilstuna Friidrott
F & S i Örebro (Friskis och Svettis)
Niklas SjögrenFåle OCR
Oscar StenqvistTHEOCRGYM IF
Oskar LindgrenLinköping ocr
Oskar UhrbomLinköpings OCR
Pia KindLinköpings OCR
Pontus DyménTHEOCRGYM Idrottsförening
Sara ForsströmTHEOCRGYM IF
Sebastian LenanderBjörnstorp IF
Siri EnglundÖrebro AIK
Stephanie MagnenatRunacademy IF
Tobias AlfredssonFåle OCR
Tobias JägerTHEOCRGYM IF
Ulf PetersenMörbylånga GoIF
Victor LiljaKarlshamn OCR
Viktor ByhrTHEOCRGYM
Wilhelm KarlssonEskilstuna Friidrott

P/F Tävlingsklass Juniorer 16-19 år

NamnFörening
Alicia LarstenIFK Lidingö friidrott
Anes MalkicEskilstuna Friidrott
Axel IseskogLinköping OCR
Carl LindstedtMAIF Friidrott
Evelina SparfSpårvägens FK
Gustaf EskilssonEskilstuna Friidrott
Hugo LindqvistEskilstuna Friidrott
Linnea StensonSports Club OCR
Meija PetersonIF Göta
Thea Miilus-LarsenÅkersberga SK
Tindra ApellTeam Kroppslabbet

M/K Tävlingsklass/Age Group

NamnFörening
Alex BlomsterSportsclub vallentuna
Alexandra LundinOCR Stockholms IF
Anders VerterEskilstuna Friidrott
Andreas SöderströmKalmar RC Triathlon
Annlie BohmanVäxjö OCR Förening
Anton IvarssonCrossFactory OCR Lindome IF
Arto RepoMAUS Athletic Club
Benny GustavssonÄspereds IF
Camilla BoanderEskilstuna Friidrott
Carolina JohanssonIS Göta Helsingborg
Caroline JohanssonKFUM Uppsala Survival IF
Caroline Anna Louise ZetheliusÅkersberga SK OCR
Charlotte Di LorenzoTeam Bunkern
Christina OlesenGripenocr
Claudia VasquezSports Club OCR
Clay JaysonLinköpings OCR
Daniel BatesÅkersberga SK
Daniel EvaldssonVäxjö OCR Förening
Daniel GustafssonKFUM Uppsala Survival
Daniel KindbomSok Träff
Daniel KlassonLinköping OCR
David ReinholdTeam Kroppslabbet
Elias EngströmFriidrottsklubben Färjestaden
Ellen JohanssonTeam Kroppslabbet
Emelie StödbergEskilstuna Friidrott
Erik ShumkovLinköping OCR
Erland PetterssonTeam Kroppslabbet
Ernils LarssonKFUM Uppsala Survival IF
Fenja HeijkenskjöldÅkersberga SK
Fredrik BarkskogFåle OCR
Fredrik LindOCR Stockholm IF
Fredrik LindenelmTeam Bunkern
Gunilla carlssonTHEOCRGYMIF
Gustav JohnssonTHE OCR GYM IF
Gustav SyrénTeam Kroppslabbet
Göran AckebergEskilstuna Friidrott
Hannah MyrhedSports Club OCR
Hans SödergrenOskarshamns SK Friidrott
Hans-olov VesterlundSports Club OCR
Hendrik GerloffLinköping OCR
Henrik BroselidSports Club OCR
Henrik JanssonFåle OCR
Jakob GustavssonOCR Stockholms IF
Jakob SonessonFåle OCR
Jan RiiseSports Club OCR
Jens SernboTeam Bunkern
Jesper JohanssonEnköping OCR
Jesper NordströmLinköping OCR
Jesper WahlundOCR STOCKHOLMS IF
Jimmy KjellTeam Kroppslabbet
Jimmy WineströmSports Club OCR
Joakim LyderÅkersberga SK
Johan BlombergOCR Stockholm
Johan LilienbergFåle OCR
Johanna DermerOCR Stockholm IF
Johanna ErikssonOCR Stockholm IF
Jonas NordmarkTeam Kroppslabbet
Jörgen JohanssonCrossFactory OCR Lindome IF
Kajsa AskenrydPite Runners
Kalle EkelundTeam Kroppslabbet
Kim WallLinköping ocr
Klas FlodénÅkersberga SK
Kristofer BernhardssonFåle OCR
Lars StenlindLinköping OCR
Lena KovaleffOk Linné
Linus MobergTynderö IK
Lisa JoulinSports Club OCR
Ludvig DickmanÅkersberga SK
Ludvig ToresäterEnköping OCR
Magnus LindgrenThe ocr gym IF
Magnus ÖhlanderÄspereds IF
Marcus GelotteOCR Stockholm IF
Marcus LilliecronaTHE OCR GYM Idrottsförening
Markus ErikssonLinköping OCR
Mattias FritzonLerum Friidrott
Michaela JonssonÅkersberga SK
Mikael GustafssonCrossFactory OCR Lindome IF
Mikael StåhlforsTeam Bunkern
Miriam De Fine LichtLinköping OCR
Nenne SlättenhällÅkersberga SK ocr
Niclas ConradssonÅkersberga SK
Niclas GreppiSports Club OCR
Niklas SjölinLysekils Skid och löparförening
Nils LefringSportsClub OCR
Ola CederborgLinköping OCR
Ola WallströmÅkersberga SK
Oscar NilssonSportsClubOCR
Oskar LöfbomOCR Stockholm IF
Patrik MillbergLinköping OCR
Per BengtssonFriskis Svettis Lund
Peter ErikssonThe OCR Gym IF
Peter HenrikssonLinköping OCR
Peter MartinSports Club OCR
Pontus GustavssonStora Sundby GoIF OCR
Ramiz KrcicEskilstuna Friidrott
Rickard BarkEskilstuna Friidrott
Rickard HellstrandOCR Stockholm IF
Rikard RoittoLinköping OCR
Robert JiremoOCR Stockholm IF
Roger TorstenssonFåleocr
Ronnie KilmanÅkersberga SK
Sanna NilssonLöparnas Vänner IF
Sophie KlingaStockholm OCR
Susanne HivesOCR Linköping
Thobias Olsson BerglindKvarnsveden friidrott
Thomas JanssonSäffle FIK
Thomas LindeborgOCR Stockholm IF
Thomas RisbergFåle OCR
Tini KjellinVäxjö OCR förening
Tobias QvistFåleOCR
Tomas KvapilEskilstuna Friidrott
Tomas ÖstmanOCR Stockholm IF
Tommy BlickLinköping ocr
Vendela LundgrenSports Club OCR
Victoria JanssonSportsClub OCR
Viktor AlmerskärKville IF

Motionsklass 5km

NamnFörening
Albin MeyerEskilstuna
Andreas ÖhlundTeam Gatti OCR
Anna RossOCR Stockholm IF
Antonio LudvigssonMustiga Män
Caroline AnderssonMouse Atletic Club
Devon PetterssonEskilstuna Friidrott
Diana StåhlStockholm ocr
Ebbe BergmanTeam Military fitness
Hampus HedbergTeam Kroppslabbet
Helena HedbergTeam Kroppslabbet
Henrik RengdellEskilstuna Friidrott
Jeanette UtriainenOCR Stockholm IF
Jonny wolfTeam Tough Sweden
Lill ThunbergMustiga Män OCR
Magnus BjörkEskilstuna Friidrott
Maja ZetterblomEskilstuna Friidrott
Malin StrannermyrOCR Stockholm IF
Martin StålbergKFUM Uppsala Survival
Mikael ÖstergrenJSK
Robert HuldenEskilstuna Friidrott
Sara GunnarssonTeam Djungelgymmet
Simon RengdellEskilstuna Friidrott
Tilda AnderssonSports Club OCR
Tobias KrusAxvalla gym (privat)
Tommy CarlssonMaus Athletic Club

M/K Stafett Tävlingsklass 4×3,5km

NamnFörening
Joakim Lyder (Lagledare)Åkersberga SK
Johanna Dermer(Lagledare)OCR Stockholm IF
Jonathan Stiig (Lagledare)THEOCRGYM IF
Jonathan Stiig (Lagledare 2)THEOCRGYM IF
Maja Wellner (Lagledare)Team Kroppslabbet
Mathias Stjernlöf (Lagledare)Eskilstuna Friidrott
Nils Lefring (Lagledare)SportsClub OCR
Pia Kind (Lagledare)Linköpings OCR

M/K Stafett Motion 4×3,5km

NamnFörening
Ulf Petersen (Lagledare)Mörbylånga GoIF
Andreas Stjernlöf (Lagledare)Eskilstuna Friidrott
Ida Wemhöner (Lagledare)Cross Factory OCR Lindome IF
Ludvig Toresäter (Lagledare)Enköping OCR
Pierre Hagström (Lagledare)Eskilstuna Friidrott
Helena Hedberg(Lagledare)Team Kroppslabbet
Niklas Sjögren (Lagledare)Fåle OCR
OCR Mästerskapet 2021 - allt innehåll tillhör www.ocrmasterskapet.se och skall anges som källa.